HİZMETLER - Erciyes Oto -Her Marka Araç Oto Servisi

HİZMETLER

DSG şanzıman Volkswagen mühendisleri tarafından geliştirilen ve Alman gruba dahil olan firmalarda kullanılan vites türüdür. Merak edenler için DSG şanzımanın açılımını verecek olursak “Direct Shift Gearbox” dır. Bu teknolojik vites kutusu aslında 20 yıl öncesinde dayanmaktadır.
ERCİYES OTO Servis uzmanları tüm yaygın motor yönetim sistemleri ve egzoz gazı turboşarjlarından ateşleme kontrol modüllerine kadar yeni yüksek basınçlı enjeksiyon sistemleri konusunda geniş bilgi sahibidir.
Süspansiyon sistemi; araçların gövde ile tekerlekleri arasına yerleştirilerek aracın ağırlığını taşıyan, sürüş konfor ve güveliğini sağlayan, yol yüzeyinden kaynaklanan sarsıntı, salınım ve ani şokları absorbe eden, seyir ve dönüşlerde aracın maksimum seviyede yola tutunmasını sağlayan sistemdir.
Fren sisteminin bakım ve onarımı yalnızca otomobil için değil, kullanıcı için de hayati önem taşıyan bir unsurdur. Bu nedenle uzman eller tarafından yapılması gerekir. ERCİYES OTO Servisi bünyesindeki ustalar, gerek teorik gerek uygulama bilgisine sahip oldukça deneyimli kişilerdir.
Periyodik bakım, araca belli sürelerde yapılması gereken koruyucu nitelikteki bakımlardır. Periyodik bakımın mahiyeti en başta aracınızın kilometresine göre değişmekle beraber, aracınızın filtrelerinin ve motor yağının değişimi tüm araçlar için temel hizmettir.
Triger kayışı, otomobilin en önemli parçalarından birisi olarak bilinmektedir. Özellikle kopması ya da eskimesi sonucunda, otomobile kalıcı zararlar verebilecek kadar büyük hasarlara neden olabilmektedir. Triger kayışı değişimi belli rutinlerde mutlaka yaptırılmalıdır. Triger kayışı değişimi süreleri otomobilin marka, model ve kayış tipine göre değişiklik göstermektedir.
Klimanız soğutmuyorsa, gazı bitmiş olabilir. Gazın bitme nedeni ise, gaz borularındaki bir çatlaktan gaz kaçağı olmasıdır. Bu gibi durumlarda, gaz kaçağının tespit edilmesi, daha sonra da gazın tamamlanması gerekir.Klima radyatöründe arıza olması, radyatör pervanelerinden birinin arızalanması da klimanın düzgün çalışmasını engeller. Radyatör üzerinde birikmiş toz, ölü böcekler, yapraklar da klimadan verim almayı engeller. Soğutmadan azami verimin alınması için periyodik kontroller sırasında bu tür birikimleri temizlemek gerekir.
Soğutma sisteminin amacı, motordaki fazla ısıyı gidererek, motoru olması gereken ısıya en kısa süreçte yükselmek ve o ısıda kalmasını sağlamaktır. Olması gereken çalışma şartları nasıl olursa olsun soğutma sistemi motoru en iyi ısıda çalıştırmalıdır.
Servisimiz; ikinci el oto alımında, yaşanabilecek tüm sorunların önüne geçmeyi hedeflemiştir.
ERCİYES OTO Servisimizde; aracın, boya, kaporta, mekaniğin yanı sıra motor güç testi, süspansiyon, fren testi gibi detaylı incelemeler ücretsiz yapılmaktadır.

Müşteri Yorumlarımız

 • 1.3 Multijet Linea Sahibiyim Aracıma Sıfırdan Yeni Motor Yaptırdım Çok Memnunum Araçlarını Yaptıracak Arkadaşların En Azından Fikir Almalarını İsterim Çok Teşekkürler

   

  Ahmet Baykal

 • Aracımın Periyodik Bakımlarını ERCİYES OTO Servisine Yaptırdım Hem Uygun Fiyatları Hemde Kısa Sürede Teslim Etmeleri Beni Çok Memnun Etti Bir Daha Ki Bakımda Görüşmek Üzere.

   

  Kübra Güneş

 • 2011 Model Opel Astra Sahibiyim Aracım Elektrik Kesmesinden Dolayı Yolda Kalmıştı Recep Usta Yardımcı Olarak Servise Aracımızı Çektirdik Şarj Dinamosu Tamiri Ve Akü Değişimi Yapılarak Aracımın Tamiri Kısa Sürede Bitti ERCİYES OTO Servisin yoğun ilgisine teşekkürler..

   

  SERKAN Kurt

 • Aracımın Erciyes Oto Servisinde Motor Triger Kayışı Ve Baskı Balatasını Yaptırdım Recep Ustama Çok Teşekkür Ediyorum Bundan Böyle Sürekli Müşterisiyim İnşallah

   

   ENVER Taşçı