Kasko Yaptırmanın Püf Noktaları Nelerdir?

TRAMER KAYITLARINDAN KORKMAYIN !
Eylül 19, 2018
İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Kullanılır ve Hesaplanır ?
Eylül 20, 2018

Kasko sigortası satın alırken bazı önemli hususlara dikkat etmeniz gerekir.  Sigorta yaptırmadan önce hangi teminatlara ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz son derece önemlidir.

Kasko poliçesi satın alırken; sigorta şirketinin hasar ödeme süreçleri üzerine kısa bir araştırma yapmanız, yeni bir araç satın alıyorsanız yeni değer klozunun poliçeye dahil edilip edilmediği gibi bir çok önemli detay bulunmaktadır. Bu detayları güvenilir bir sigorta danışmanı ile karşılıklı olarak mutabakata vararak belirlemeniz en uygun primle, en doğru poliçeyi satın almanızı sağlayacaktır.

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Seçeceğiniz sigorta şirketinin hasarınızı ne kadar sürede karşılayacağı da önemli bir konu. Primleri uygun diye seçtiğiniz şirketler uzun vadede ödeme yapıyor olabilir. Hasarınızı en kısa sürede karşılayan sigorta şirketlerini tercih etmeyi unutmayın.

•    Fiyatı uygun diye seçtiğiniz şirket zararda olduğundan ya da kapanacağından fiyatlarını düşürmüş olabilir, bu önemli ayrıntıya dikkat etmeli, çalışacağınız şirketi iyi araştırmalısınız.

•    Kasko poliçesini imzalarken araç değeri, yeni araç ise anahtar teslim fiyatı, ikinci el araç ise piyasa fiyatının aynı olmasına dikkat edilmelidir.

•    Kasko poliçesindeki genel ve özel şartların ne olduğu, hangi teminatların yazdığı daha sonra problem yaşamamak adına çok iyi incelenmelidir.

•    Poliçe döneminde kaza yapmazsanız ya da sigorta şirketi tarafından bir hasar talebi olmazsa hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz.

•    Araç sahibiaraç sigorta ücretinin % 2’sine kadar olan küçük hasarları ödemeyi kabul ederse primde % 40 oranında indirimden yararlanılabilir.

Kasko Poliçesi Almadan Önce Yapmaniz Gerekenler

Araciniza kasko teklifi almadan önce bazi ayrintilara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle sigorta sirketinin vermis oldugu teminat içeriklerine göz atmalisiniz. Teminatlarin neleri kapsayip neleri kapsamadigi gibi ayrintilara önem vermelisiniz. Ayrica hasar durumunda nasil bir yol izlemeli ve yol yardimi gibi seçeneklerin de teminat içerisinde olup olmadigini kontrol etmelisiniz. Ayrica bazi sigorta sirketleri küçük hasarlari teminat içerisinde görmeden yaptirmaniza da imkan vermektedir. Bundan dolayi genis kapsam sunan teminatlari seçmeniz de yarar bulunmaktadir.

 

BİR ÖNCEKİ YAZIMIZ TRAMER KAYDI yazımız için ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir