PERİYODİK BAKIM - Erciyes Oto -Her Marka Araç Oto Servisi

PERİYODİK BAKIM

Hava filtreleri araçta sık değişen parçalardan biridir. Çok da maliyetli bir şey olmadığı için otomobil bakımında genellikle tavsiye edilmektedir.

Aslında oldukça ehemmiyetli bir şeydir hava filtrelerinin değişimi. Motorun verimli ve arıza yapmadan çalışmasının sağlanması amacıyla sık sık değiştirilmesi gerekir. Yeterli performansa ulaşamıyorsanız aracınızın mutlaka hava filtresine de bir baktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Hava filtreleri motorda yanma olayını gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan havayı süzgeçten geçirerek temizler. Bu sayede havadaki toz vs zararlı maddelerin motora zarar vermemesini sağlamış olursunuz.

Motora giren havanın temizliği ne kadar önemliyse giren havanın miktarı da bir o kadar önemlidir. Eğer giren hava miktarı yetersiz ise yanma olayın tam olarak gerçekleşmesi mümkün olmaz ve motor istenilen performansı sergilemez. Motora yeter derecede hava girmesi de hava filtresinin temiz ve yeni olmasına bağlıdır. Bu durum sizi yakıt yönünden de zarar ettirebilir. Yanma için daha fazla yakıt kullanılması gerektiği için.

 

PERİYODİK BAKIM

Periyodik bakım, araca belli sürelerde yapılması gereken koruyucu nitelikteki bakımlardır. Periyodik bakımın mahiyeti en başta aracınızın kilometresine göre değişmekle beraber, aracınızın filtrelerinin ve motor yağının değişimi tüm araçlar için temel hizmettir.

Bu hizmetin yanı sıra aracınızın kilometresine, yıpranmışlık düzeyine göre ve içinde bulunulan mevsime göre birtakım periyodik bakım hizmetleri bu kapsamdadır.

ERCİYES OTO Servisi olarak Periyodik Bakım Hizmetlerimiz

Yağ değişimi

Yağ filtresi değişimi

Hava filtresi değişimi

Yakıt filtresi değişimi

Ateşleme bujileri kontrol ve değişimi

Buji kabloları kontrolü

Isıtma bujileri kontrol ve değişimi

Soğutma sistemi kaçak kontrolü

Antifriz kontrolü ve değişimi

Yakıt boruları genel durum ve kaçak kontrolü

Debriyaj balatası kavrama kontrolü

Vites geçişleri kontrolü

Hidrolik yağ kontrolü

Ön takım kontrolü

Fren kontrolü