SERVİS - Erciyes Oto -Her Marka Araç Oto Servis

SERVİS

MEKANİK İŞÇİLİK

ŞANZIMAN TAMİRİ İŞÇİLİK

Audi-Volkswagen-Seat-Skoda DSG şanzıman , Audi S-Tronic , Honda i-Shift , Opel Easytronic , Toyota Multimode-MMT-M/M , Peugeot – Citroen ETG5 – ETG6 Şanzıman

MOTOR REKTEFİYE İŞÇİLİK

Komple Bakım Anlamına Gelen Kelime. Genelde Motorlara Yapılan Bakım Olarak Algılanır. Tüm İçten Yanmalı Otomobillerin Motoru, Yüksek Kilometreler Ve Uzun Yıllar Sonunda Aşırı Derecede Aşınır. Oluşan Aşınma Ve Deformasyon Neticesinde Motor Artık Verimli Çalışamayacak Duruma Gelir. Bu Duruma Gelen Bir İçten Yanmalı Motorun, Bir Takım Parçalarının, Özel Bir Yenileme İşleminden Geçirilmesine “Motor Rektifiyesi” Denir.

ÖN TAKIM İŞÇİLİK

Bu İşçilik Fiyatı Değişiklik Gösterebilir. Araç Direksiyonu İle Yapılan Yönlendirmeler Ve Tekerleklerin Verdiği Tepki Aynı Olmalıdır. Eğer Direksiyon Komutunuz İle Tekerlekler Doğru Orantılı Çalışmaz İse Bu Ön Mekanik Aksamda Bir Sorun Olduğunu Gösterir. Araç Öz Düzen Ve Ön Mekanik Aksamları Dahilinde Oluşan Bu Sorunun Çözülmesi Güvenliğiniz İçin Büyük Önem Arz Etmektedir

Web Sayfamızdan Gelen Müşterilerimize Yandaki İşçilik Fiyatlarımızda %5 İndirim Şansı.Yapmanız Gereken erciyesotoservis.com Web Sayfasından Geldik Diye Söylemeniz.

BAKIM

PERİYODİK BAKIM

Hem Dizel Hem De Benzin Motorlu Araçlarda Bakım Zamanları Aracın Üreticisi Tarafından Belirlenen Bir Tarihte Yapılır. Her Direksiyon Başına Geçmeden Önce Aracın Tüm Donanımlarının Sağlam Ve Güvenli Olduğundan Emin Olmamız Gerekir.Fiyatlar Aracınızın Model Marka Durumuna Göre Değişebilir

AKÜ ŞARJ DOLUMU

Eğer Aracınızın Aküsü Siyah Konumdaysa Ve Şarja İhtiyacı Varsa , Şarj Cihazı İle Şarj Edecekseniz Yapmanız Gerekenler Kısaca Aşağıdaki Gibi Özetlenebilir. Şarj Cihazı İle Şarj İşlemi 3 Gruptan Oluşmaktadır . Yavaş Şarj , Normal Şarj , Hızlı Şarj . Bu Şarj Çeşitlerinin Dışında Bazı Akü Şarj Cihazlarında Sok Şarjı Da Vardır . Tavsiye Edilmemekle Birlikte Dikkat Edilmesi Gerekenler Aşağıdaki Gibidir..

MUAYENE ÖNCESİ ARAÇ KONTROLÜ

Tüvtürk Yetkili İstasyonlarında Yapılan Ve Zorunlu Olan Periyodik Araç Muayene İşlemlerine Hazırlık İçin ERCİYES OTOMOTİV Servislerimizde "Periyodik Araç Muayene Öncesi Kontrol" Hizmeti Sunulmaktadır. Binek Araçlar, Trafiğe Çıkış Tarihinden 3 Yıl Sonra Ve Her İki Yılda Bir Kez Periyodik Muayene İşlemine Tabi Tutulmaktadır. Ticari Araçlarda İse Trafiğe Çıkış Tarihinden 1 Yıl Sonra Ve Her Yıl Periyodik Muayene İşlemi Yapılmaktadır. Müşterilerimiz, Araçlarının Muayene Tarihinden Önce Servislerimize Gelip Araçlarını Kontrol Ettirme Olanağına Sahiptir.

Web Sayfamızdan Gelen Müşterilerimize Yandaki İşçilik Fiyatlarımızda %15 İndirim Şansı.Yapmanız Gereken erciyesotoservis.com Web Sayfasından Geldik Diye Söylemeniz.

DİĞER

BİLGİSAYARLI ARIZA TESPİT

Oto Arıza Tespiti Yapılırken Otomobille İlgili Birçok Arıza Çıkmaktadır. Otomobilin Elektronik Aksamından, Mekanik Parçalarına Kadar, Otomobilin İşletim Sistemiyle İlişkili Tüm Yerlerde Ki Arızalar Arıza Tespit Cihazı Sayesinde Çıkmaktadır. Ayrıca Yakıt Sistemi, Egzoz Sistemi Gibi Önemli Parçaların Da Arızaları Arıza Tespit Cihazına Bağlanarak Bulunabilmektedir.

DİREKSİYON TAMİRİ

Her Marka Araçların Hidrolik Direksiyon Kutusu Tamiri Veya Değiştirilmesi, Hidrolik Direksiyon Pompası Tamiri Veya Değiştirilmesi, Elektro Hidrolik Direksiyon Tamiri Veya Değiştirilmesi, Mekanik Direksiyon Tamiri Veya Değiştirilmesi Uzman Ekibiz İle Hizmenizdedir.Fiyatlar Değişkenlik Gösterebilir.

DİNAMO TAMİRLERİ

ŞARJ DİNAMOSU:Şarj dinamosu ya da Şarj Üreteci Doğru akım generatörü olup, kollektörü ve statör sargıları paralel çalışan bir jeneratördür. Dinamo aküyü şarj eder ve araçların elektrikli aletlerine gerekli akımı sağlar.MARŞ DİNAMOSU:Marş motoru otomobillerde ilk hareketi sağlayan parçadır.Araçta marşa basıldığı anda marş motorunun dişlisi ile krank miline bağlı volan dişlisi birbirine geçerek marş motorunun oluşturduğu dönme kuvveti, volan dişlisi aracılığı ile krank miline aktarılır. Böylece motora ilk hareketi verilmiş olur.

Web Sayfamızdan Gelen Müşterilerimize Yandaki İşçilik Fiyatlarımızda %5 İndirim Şansı.Yapmanız Gereken erciyesotoservis.com Web Sayfasından Geldik Diye Söylemeniz.